Wyniki oceny aktywności zawodowej pracowników naukowych IGF PAN (profesorów) w latach 2017-2020

Komisja RN IGF PAN do spraw oceny pracowników naukowych z oceny aktywności naukowej profesorów w latach 2017-2020, w składzie:

  • Dr hab. Waldemar Jóźwiak, prof. IGF PAN – Przewodniczący Komisji
  • Prof. dr hab. Renata J. Romanowicz – Członek Komisji
  • Prof. dr hab. Piotr Gwiazda – Członek Komisji
  • Prof. dr hab. Janusz Krzyścin – Członek Komisji
  • Prof. dr hab. Michał Malinowski – Członek Komisji

dokonała oceny 36 profesorów, w tym:

  • 2 członków Polskiej Akademii Nauk
  • 32 profesorów pracujących na całym, lub większej części etatu
  • 2 profesorów pracujących na 25% etatu.

Ocenę przeprowadzono w w pięciostopniowej skali: wyróżniająca, powyżej oczekiwań, na poziomie oczekiwań, poniżej oczekiwań, negatywna. Ocena objęła cztery kategorie działalności pracownika naukowego: osiągnięcia naukowe i twórcze; rozwój naukowy; efekty materialne działalności naukowej; inne formy aktywności naukowej. Wyniki działalności naukowej oceniono w skali punktowej, poprzez przypisanie wag dla poszczególnych kategorii działalności naukowej. W każdej kategorii działalności naukowej pracownik mógł zdobyć od 0 do 10 pkt., które następnie zostały przemnożone przez odpowiednią wagę.

Wyniki oceny
źródło: Uchwały_RN_259_17.06.2021, zał. Nr 1 do Uchwały RN IGF PAN nr 10/250/2021

Ocenę wyróżniającą otrzymali:

Prof. dr hab. Stanisław Lasocki

Prof. dr hab. Michał Malinowski

Dr hab. inż. Marzena Osuch, prof. PAN

Serdecznie gratulujemy.

Posted on

„Las przeznaczenia ’43”

Nasz pracownik, Michał Lelonek, zatrudniony w Zakładzie Sejsmologii, po godzinach zajmuje się pisarstwem. 1 września ukaże się jego debiutancka powieść historyczna „Las przeznaczenia ’43”.

Akcja powieści rozgrywa się w czasie II Wojny Światowej, w bazie 73 Regimentu Artylerii Przeciwlotniczej, stacjonującego w środkowych Niemczech. Charakter regimentu jest wyjątkowy – żołnierzy nie interesuje walka za ojczyznę czy szerzenie ideologii nazistowskiej, chcą jedynie przeżyć wojnę i wrócić do swych domów. Żyją w relatywnym spokoju, głęboko zaszyci w lesie, licząc że wojenna burza przejdzie obok. Niestety, ich plany zostają pokrzyżowane. Na skutek nieszczęśliwych zdarzeń, w jednostce założony zostaje obóz więzienny, a personel bazy staje się jego strażnikami. Wkrótce przychodzi rozkaz eksterminacji więźniów, jednak żołnierze próbują go zignorować.

Niestety, nikt nie może przejść obojętnie koło nazizmu: przesiąkniętego nienawiścią, żądnego zemsty, nieliczącego się z ofiarami potwora. Na każdego, kto próbuje uniknąć dokonania wyboru, czekają straszliwe konsekwencje…

Książkę będzie można kupić we wszystkich większych księgarniach internetowych. Autor z chęcią podpisze każdy egzemplarz i umieści osobistą dedykację. Więcej informacji można znaleźć na stronie autora – lelonek.art

Posted on